Силен земјотрес со епицентар во Црно Море

  • October 15, 2016
  • Коментари

Претпладнево, во 11 , земјотрес го погоди регионот на Мармара и беше почувствуван во Истанбул.

zemjotres

Според податоците на централната сеизмолошка служба, потресот бил со магнитуда од 5.2 степени според Рихтер. Почувствуван бил и во населбите во регионот на Мармара и западното црноморие.

Епицентарот на потресот бил во Црно Море, во регионот на Ерегли , во областа Зонгулдаг.

Засега нема податоци за оштетувања и жртви.

Претходно «
Следно »