November 28, 2021, 8:59 am

Силен земјотрес ја потресе Албанија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Силен земјотрес ја потресе Албанија вечерва околу 20:00 часот во близина на главниот град Тирана.

Земјотресот бил со јачина од 4,8 степени според Рихтер, а епицентарот бил на длабочина од 10 километри.

Засега нема потврдени информации за потврдени лица и за причинета материјална штета.

Повеќе детали се очекуваат наскоро.

Latest News

Максо пак paзочаран од СДCM

Официјално, на синоќешната прес-конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ја информираше јавноста дека во партијата ќе има внатрепартиски избори...

More Articles Like This