October 18, 2021, 1:16 am

Силен зeмјотрeс од 5,9 степени регистриран во Индонезија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Индонезија ја погоди земјотрес со јачина од 5,9 степени, а епицентарот се наоѓа во близина на островот Јава во Тихиот океан на длабочина од 91 километар, соопшти денеска евро-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Локалните медиуми објавија дека земјотресот бил почувствуван и во градовите Паситан, Блитар и Маланг и на островот Бали.

Официјалните лица сè уште не утврдиле колкава е материјалната штета, објави Ројтерс.

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This