СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ: „Флоријан“ ги покажа забите

  • July 27, 2018

Силно невреме во моментов го зафаќа Скопје.

Дождот попратен со грмежи и засилен ветер во форма на невреме се движи од западниот дел на Македонија кон Скопје. Силно невреме го зафати и Миладиновци, како и Петровец во околината на главниот град.

Вчера, беше поплавена населбата Ѓорче Петров.

Инаку денеска голем дел од Босна и Херцеговина беше зафатено од силно невреме, а најпогодени беа Биљешево и Мордриње.

Пожарникарите се на терен и им помагаат на жителите да ја испумпаат водата од нивните дворови и куќи,а, а водата носела и автомобили, при што едно лице кое било во автомобилот е повредено. На неколку места силните дождови предизвикале и слечошта на патишата, а неколку улици биле затворени за сообраќај.

Претходно «
Следно »