October 24, 2021, 2:46 am

Силно невpеме го пoгoди Белград

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Метеоролозите претходно предупредија дека Белград ќе биде зафатен од невреме во времетрање од два часа.

Српскиот главен град Белград го погоди силно невреме во попладневните часови проследено со обилни дождови, грмотевици, град и силен ветер.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This