СИЛЈАНОВСКА ВОДИ ПРЕД ПЕНДАРОВСКИ: За професорката гласот би го дале 59 проценти од испитаниците, а за Пендаровски 41 процент

Поврзано

KATАСТРОФА: Цел Балкан со 45 зapазени, Македонија сама со 89 нови случаи на ковид-19….

Денеска на Балканот има пријавено 45 лица зaразени со коронавирус, а само во Македонија се регистиррани нови 89 пациенти...

ИМАЛ СРЕДБА СО ЛУКАРЕВСКА: И советникот на Спасовски, Фатмир Битиќи во сaмоизолација

Coветникот на премиерот, Фатмир Битиќи, од денес е во сaмоизолација, откако минатата недела имал средба со директорката на УЈП,...

ЌЕ ОДАТ ЛИ НА ИЗБОРИ БЕЗ ИЕ2?: Цела пратеничка листа на СДСМ од изборната единица 2 во изолација

По обелоденувањето на веста дека потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири е позитивен на Ковид 19, сите кандидати за пратеници...

Веќе се прават анкети за поддршка за кандидатите за претседател на Македонија. Анкти прават агенциите но, анкети прават и портали како следната на порталот Прес24 и во сите досега познати анкети води кандидатката Гордана Сиљаноска Девкова пред кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски, во случајов предноста е 18%, а гледано меѓу Македонците во друга анкета предноста на Сиљановска е и поголема – над 25 проценти пред Пендаровски, пренесува Вечер.

Расте предноста на професорката Гордана Силјаноска на анкетата спроведена меѓу читателите на Press24. За една недела, Силјаноска скокна од 52% поддршка на 59%, додека Пендаровски, од 48%, падна на 41%.

Во анкетата која ќе се затвори утре на пладне гласале вкупно 6.000 читатели. Од нив, нешто повеќе од 3.500 се определиле за Силјановска, а нешто над 2.400 за Пендаровски. Гласањето е тајно.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести