December 8, 2021, 10:25 pm

Силјановска до Пендаровски: Доста се појавувате само пред Нова година, сега треба кога е нajтешко на Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

„Јас очекував барем претседателот да побара да се обрати пред пратениците бидејќи има такво право. Доста, веќе еднаш во годината само честитки пред Нова година и фрази. Претседателите се тука за да покажат дека се на правото место кога е прашањето вакво какво што е“, нагласи рече нагласи пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова при своето гостување на „Што не е јасно“.

Силјановска Давкова додаде дека претседателот на државата кога е најтешко на државата го нема.

„Ако се појавеше претседателот тоа ќе беше лекција за премиерот, можеби и за министерот за надворешна политика и министерот за евроинтеграции“, рече Силјановска Давкова.

Latest News

(Видео) Огнена топка на небото го вознемири локалното население на брегот на Црното Море

Светлечкиот метеор бил забележан од локалното население на небото над руското одморалиште Сочи, на брегот на Црното Море. Директорот на...

More Articles Like This