СИЛЈАНОВСКА ЗА НАПАДОТ ВРЗ ДУРЛОВСКИ: Исплашени од поразите посегнуваат по варварски методи

Поврзано

Граѓаните ќе треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат

Граѓаните ќе треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат, држава со kpиминал, koрупција или напредна прогресивна држава,...

Николоски до Заев: Кoга сакаш, каде сакаш, во колку сакаш, повели на дуел, да видиме кого луѓето ќе поддржат

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4 денес се сретна до...

Мицкоски: Договорите за добрососедство треба да се двонасочна улица, не едностран акт како оној со Бугарија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за премиер Христијан Мицкоски, во вечерашната емисија „360степени“ на телевизија Алсат, потенцираше дека добрососедските...

Нападот врз Игор е срамен и кукавички чин, одраз на нецивилизираност и многу страв, реагира професорката Гордана Силјановска Давкова, за нападите врз Дурловски.

Соочени и исплашени од секојдневните нивни порази, како и тие кои допрва претстојат, посегнуваат по варварски методи. Нешто што е заштитен знак за голем број ликови во и околу нашата Влада, пишува професорката.

Им порача дека заканите повеќе не поминуваат, особено кај изградени, неизвалкани и надпартиски личности.

Ги повикувам институциите итно да постапат и да го решат случајот.
Ги повикувам сите останати, а особено г. Заев и неговата политичка партија јавно да го осудат овој настан и да се оградат. Ако можат!?

Времето на неказнивост завршува. Доаѓа обновата, а со себе ја носи и правдата!

Игор, гордо напред!, порача Силјановска Давкова.

Нападот врз Игор е срамен и кукавички чин. Одраз на нецивилизираност и многу страв. Соочени и исплашени од секојдневните…

Julkaissut Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова Keskiviikkona 3. kesäkuuta 2020

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести