Силјановска и ВМРО-ДПМНЕ газат во Ѓорче Петров, Гази Баба, Аеродром…

  • April 21, 2019
  • Коментари

Ѓорче Петров, Гази Баба, Аеродром се само дел од општините во кои води кандидатката за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, дознава Република од свои извори.

Според она што го имаме како податок од досега пребројаните гласови во Гази Баба, за Силјановска Давкова гласале двојно повеќе граѓани отколку за Стево Пендаровски и СДСМ. Разликата помеѓу Силјановска и кандидатот на СДСМ, е голема и во Куманово како и во Битола. На некои места таа разлика е дури 2.5 према 1.

Наскоро со повеќе и подетални информации.

Претходно «
Следно »