СИЛЈАНОВСКА СЕ ОГЛАСИ ЗА АПCЕЊЕТО НА ЈАКИМОВСКИ: Ќе ви снема политичари од опозицијата

  • March 19, 2019

Професорката и претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, cо коментар апcењето на поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски.

„Како тргнавте со апcењата ќе нема политичари во опозиција…па од Ципрас ќе барате да ви прати“, пишува Силјановска на Твитер.

Претходно «
Следно »