September 30, 2020, 9:21 pm

СИЛЈАНОВСКА: Среде ноќ, небape во полициcka држава, во името на уставот, го згaзи уставот

Поврзано

Владата плаќала по 448 денари за една маска, 1.788 за скафандер

Вкупно 6,7 милиони евра чинат договорите за итни јавни набавки на државните институции за заштита од коронавирусот склучени во...

Адеми инсистира наставата да биде со физичко присуство

Поранешниот министер за образование и наука Арбр Адеми во вечерашното гостување на ТВ24 рече дека останува на ставот дека...

Ќе се разгледа можноста за импичмент на Претседателот Стево Пендаровски

Дафина Стојаноска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во телевизија 24 дебатираше на тема моменталните случувања во...
- Advertisement -

Довчерашниот министер за внатрешни работи, сегашен технички премиер, среде ноќ, небаре во полициска држава, во името на уставот, го згази уставот. секој од нас има право на себе (само)идентификација, па и министерката. никој не може да и нареди како ќе ја именува држвата, реагира универзитетската професорка Гордана Силјановска Давкова.

Во продолжение ви ја пренесуваме целата реакција на Силјановска Давкова:

Полициската држава во диктаторски стил воведува вербален деликт?

Довчерашниот министер за внатрешни работи, сегашен технички премиер, среде ноќ, небаре во полициска држава, во името на уставот, го згази уставот. секој од нас има право на себе (само)идентификација, па и министерката. Никој не може да и нареди како ќе ја именува држвата.

Не кажа кој член од уставот го прекршила министерката мизрахи, затоа што таков нема . не кажа кој член од преспанскиот договор го прекршила министерката, затоа што не поминале пет години, ниту е отворено барем едно поглавје во преговорите.

Таблата е наследство на мила царовска.

Вечерва авторитарниот режим ќе добие диктаторска боја ако пратениците ја разрешат министерката мизрахи, кршејќи го законот за влада.
Техничкиот министер воведе вербален деликт.

Пратениците не смееат да си заминат од собранието „титаник“.

Вечерва некои пратеници мора да отворат пат за идното собрание како „ ноев чун“!!, пишува универзитетската професорка Гордана Силјановска Давкова.

Latest News

Владата плаќала по 448 денари за една маска, 1.788 за скафандер

Вкупно 6,7 милиони евра чинат договорите за итни јавни набавки на државните институции за заштита од коронавирусот склучени во...

Пред малку: Зaгинa едно лице вo тешка сообраќајна нecреќа во Сингелиќ

Тешка сообраќајна нecpeќа се случила пред 20 часот кај училиштето во Сингелиќ. Во неcpеќата учестувале мотор и машина за сечење на дрва. Возачот на моторот...

Адеми инсистира наставата да биде со физичко присуство

Поранешниот министер за образование и наука Арбр Адеми во вечерашното гостување на ТВ24 рече дека останува на ставот дека учебната година треба да биде...

Џенова ги објави имињата на фудбалерите кои се позитивни на ковид-19

Џенова има 11 фудбалери зapазени од kopонавирус и четворица членови на стручниот штаб, клубот денеска ги соопшти имињата на позитивните играчи на ковид-19. Најважно за...

Ќе се разгледа можноста за импичмент на Претседателот Стево Пендаровски

Дафина Стојаноска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во телевизија 24 дебатираше на тема моменталните случувања во Собранието во однос на гласањето...

More Articles Like This