September 25, 2020, 4:56 pm

СИЛЈАНОВСКА УПАТИ ЧЕСТИТКА ЗА ВЕЛИГДЕН: Да се радуваме, да си простуваме, да се сакаме и да се почитуваме

Поврзано

Уапceни нaпaѓaчите на Љупчо Палевски

Лидерот на движењето Трета и политички активист, Љупчо Палевски пред нешто помалку од една недела брутално беше нападнат и...

Заев за субвенциите по етничка пpипадност: „Тоа е јасно определено во програмата на 39-та страна“

Владата в недела ќе ги објави мерките од четвртиот пакет и со тоа се затвораат дебатите за развој на...

Kање Вест објави икона од Св. Климент Охридски

Американскиот рапер Кање Вест, кој неодамна ја прифати православната вера, денеска ги изненади своите фанови на Твитер со тоа...
- Advertisement -

Ви го честитам најголемиот христијански празник Велигден, празник кој е основа на нашиот христијански живот и надеж. Денот кога вистината ја победи лагата, напиша кандидатката за претседател Гордана Силјановска-Давкова поддржана од ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук.

„Денес се потсетуваме на вековната порака на Исус Христос, за мир и пријателство, за човекољубие и меѓусебно почитување, за свое спознавање и достоинствен позитивен живот. Денес, повеќе од секогаш, водени од нашата духовна верба, треба да се сплотиме заедно, да бидеме едно на страната на правдата и правдината за нашата татковина Македонија.

Со верба во Бога, со мир во душата и љубов во срцето, да се радуваме, да си простуваме, да се сакаме и да се почитуваме. ХРИСТОС ВОСКРЕСНА!“, напиша Силјановска.

Ви го честитам најголемиот христијански празник Велигден, празник кој е основа на нашиот христијански живот и надеж….

Julkaissut Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова Sunnuntaina 28. huhtikuuta 2019

Latest News

Издaдено пpeдупрeдување за поројни дождови со град во делови од Западен Балkaн

Европскиот систем за пpeдупредување за невреме ЕСТОФЕКС издаде прeдупредување од втор и прв степен за делови од Хрватска и...

Тpaгeдија: Загина 20 годишно момче откако се пpeвртело со трактор

Загина 20 годишно момче од Љубаништа во нecреќа што се случи денеска во близина на патниот правец Отешево-Трпејца. Дознаваме дека тој со трактор се спуштал...

Уапceни нaпaѓaчите на Љупчо Палевски

Лидерот на движењето Трета и политички активист, Љупчо Палевски пред нешто помалку од една недела брутално беше нападнат и претепан пред својот дом во...

33 годишна жена нaпaднaла тинејџерка на паркингот на Средно Водно

Осумнаесетгодишна скопјанка приjaвила во полиција дека доцна синоќа била физички нaпaдната на паркингот на Средно Водно. Според пријaвеното, нападот го извршилa 33-годишна жена со иницијали...

Заев за субвенциите по етничка пpипадност: „Тоа е јасно определено во програмата на 39-та страна“

Владата в недела ќе ги објави мерките од четвртиот пакет и со тоа се затвораат дебатите за развој на мерките, соопшти премиерот Зоран Заев. Денеска...

More Articles Like This