October 24, 2021, 4:25 am

Силeн зeмjoтрeс во Албaниjа – житeлитe вeчервa прeнoќувaaт нaдвoр

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 4 степени по рихтер доцна вечерва е регистриран во Албанија.

Според првичните информации од ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 4 степени, а епицентарот во близина на Валона на длабочина од 2 километри.

Голем дел од жителите ги напуштија домовите и вечерва се надвор.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This