СИМОН ТРПЧЕВКСИ СО ПОДДРШКА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ: Столе, Борко, Лазаров се и негови херои

  • January 15, 2019
  • Коментари

И хероите имаат свои херои, доказ за ова и за љубовта кон татковината на најголемиот македонски и светски уметник Симон Трпчевски е неговата последна објаван на Фејсбук. Во екот на јавните препирки околку ракометниот национален тим кому симпатизери на СДСМ му забрануваат да ја пее “Бисер Балкански” а сервисот на албански јазик на МТВ го навредува Столе Стоилов, најголемиот македонски жив уметник со свој став за Лазаров, Ристовски, Стоилов и другите.

-Пред престојниот настап во Чикаго за поддршка на македонскиот ракометен тим на светското првенство во ракомет 2019, напиша Трпчевски на социјалните мрежи.

Претходно «
Следно »