October 19, 2021, 4:27 pm

СИНОТ НА ВЕРУШЕВСКИ „РАСПАЛИ“ НА ФЕЈСБУК: Александар Верушевски до владата на Заев – со вас е крај!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Порасипани луѓе од овие, повалкани, поискварени ѓаволски ситни души, досега немало, пишува на фејсбук синот на Зоран Верушевски, Александар Верушевски, тој во повеќе наврати на фејсбук пиша дека е крај со СДСМ. Верушевски на друга своја објава на фејсбук пишува дека наскоро на сите ќе им биде јасно зошто немаме систем, зошто не функционира правната држава, зошто нема однос према поединецот и зошто се прокоцкале.

 

Александар е син на Зоран Верушевски, човекот кој стои зад целиот скандал со прислушкувањето, а сега е назначен за Советник за безбедност на Зоран Заев.

Што знае Верушевски, што јавноста не знае? На што се должи ова распукување во врвот на власта.

11 КОМЕНТАРИ

Latest News

Еврокомесарот Вархеји против одвојување на Македонија и Албанија

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, изјави дека работи до декември да се одржи првата Меѓувладина конференција со Македонија заедно...

More Articles Like This