Синчето на Даниел Кајмаковски возврати љубов: Мама ја погали, тато си го бакна, дури и на слика! (ВИДЕО)

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Откако стапи во брак, особено откако му се роди синчето, Даниел Кајмакоски многу повеќе е посветен на семејството отколку на кариерата. не дека не планира нови нешта и дека нема настапи, напротив.

Последен пат публиката можеше да го види неодамна на концертот во чест на Тоше во ВИП арената „Борис Трајковски“, а веќе ја има договорено и новогодиишната ноч, во еден познат локал во Будва, на црногорското приморје.

Сепак Даниел, не е така често и толку многу отсатен од дома, за на малиот Давид да му недостасува неговото присуство, неговата татковска прегратка… Но, очигледно малиот знае што е тоа љубов и како истата да ја сподели со мама и тато… Та макар, таа била и на слика!

Очигледно емоциите не му недостасуваат, зашто мама и тато уште од бебе му ги подариле и му го всадиле чувството за емпатија, за тоа како и колку треба да се сакаат луѓето, особено најблиските, па Давид она што го примил и научил од своите родители го покажа на дело: како со љубов се возвраќа дадената љубов!

Закачената семејна фотографија на ѕидот и на неа неговите родители. А малиот Давид покажа како се сакаат, па мама ја погали, а тато го бакна… Та биле и на слика!

Синчето на Даниел Кајмаковски возврати љубов: Мама ја погали, тато си го бакна, дури и на слика! (ВИДЕО)

Извор:vistina.com.mk

Актуелно

Мамата у…- како се менуваше името на еден народ!

Минува и втората година како е променето македонското име, но се чини болката кај македонскиот народ се уште е...

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен во Управата за безбедност и...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Повеќе вести