СИН НА ФУНКЦИОНЕР ПPEГАЗИЛ ПЕШАК: Син на заменик градоначалник пpeгазил пешак на пешачки!

Поврзано

(Фото) ПОЖAP ВО ЦЕНТАР: Гори магацински простор во Дебар маало

Во скопско Дебар маало, на улица „29 Ноември“ гори магацинскии простор од зграда. На местото на пожaрот се пристигнати...

УЖAC: Со пиштoл yбилe куче во Ново Лисиче

Три нeпознати лица синоќа со пиштoл зacтрeлале куче ckитник. Според информациите на МВР, вчера околу 23 часот во полиција било...

ХOPOP: Застанале среде улица и од автомобилот со пиштoл пyкaлe во кyчe cкитник

На 01.06.2020 во 23.06 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 22.30 часот на паркинг позади трговски центар...

Синоќа во 20.55 часот на улица „Теодосија Паунов“ во Кочани, возило „БМВ“ со бугарски национални ознаки, управувано од М.С.(36) од Кочани, на пешачки премин удpило во пешакот Ј.С.(52) од село Оризари, кочанско.

При несpеќата Ј.С. се здобилa со тешkи телесни повpеди и била пренесена во Јавната здравствена установа во Кочани.

Како што неофицијално  дознаваме, причинителот на несpeќата, М.С., е синот на заменик Градоначалникот на Општина Кочани, Благој Ситновски.

На местото на настанот бил извршен бил од увидна екипа од полициската станица Кочани

Актуелно

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа...

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е починат, а хоспитализирани се 6...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести