October 19, 2021, 3:18 pm

СИТЕ НА КУП: Апологетите на власта се собраа во Виена

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на контроверзната невладина организација „Цивил“ која беше предмет на истрага поради примање на донации од сомнителни дестинации Џабир Дерала, објави фотографија од претстојот во Виена, Австрија

 

На фотографијата, Дерала е во друштво со предводници на уште некои други НВО од Македонија, но и со про-владините перјаници Сашо Ордановски и аналитичарот Алберт Муслиу.

Засега не е познато што прават на едно место апологетите на власта, но се претпоставува дека се на „обука“ за менаџирање на јавното мислење во однос на процесот на промена на уставното име.

 

6 КОМЕНТАРИ

Latest News

(Видео) Пецаков: Дa зacтaнeмe цвpcтo зa пoбeда вo втop кpyг, a пoтoa пpoeкти, paбoтa и пoбeди

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, истакна кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Охрид, Кирил Пецаков. -Власта во Охрид...

More Articles Like This