October 23, 2020, 7:15 am

СИТЕ ПЕСНИ И ГИ ПОСВЕТИ НА НЕА: Ова е жената која Бајага ја сака 36 години

Поврзано

Вpчaк нajaви вpaќање на cцeнaтa

Еден од омилените пејачи на македонската публика, раперот Раде Врчаковски – Врчак по се изгледа наскоро ќе го видиме...

(Фото) Солза: Oвa e нajпoзнaтaтa вoдитeлкa во Албанија, a eвe и зoштo

Ева Мурати е најпознатата спортска новнарка во Албанија. Таа е водителка на емисијата „ Tring sport“ а специјалност и...

Избегнат xaoc на ромска свадба: Кеба и Јана се испokapaле за бakшиш

Дека за малку на ромска свадба ќе настанел вистински хаос меѓу колегите пејачи Драган Којиќ Кеба и Јана Тодоровиќ...
- Advertisement -

Момчило Бајагиќ Бајага е еден од ретките српски музичари кој својот приватен живот го држи далеку од очите на јавноста.

Сопругата на Бајага не се експонира во медиумите, а ретки се и прославите на кои се појавува со сопругот. Можеби и тоа е еден од начините со кои својата љубов ја зачувале 36 години заедно.

Момчило и Емилија се во брак од 1989 г., а пред тоа 7 години живееле заедно. Тоа што е многу интересно кога се тие двајца во прашање е начинот на кој тие се запознале- во автобус.

– Ема живееше во Земун, а се запознавме во автобус. Во автобусот првпат ја прашав дали сака да излезе со мене во недела, а таа ми рече дека во недела не излегува. Мене тоа ми беше како туш, бидејќи логично е дека кој е тој кој не излегува во недела?Ема сигурно излегува во сабота, од каде да знам. Тогаш јас не поставив дополнително прашање, се чувствував утепано. Дури по неколку месеци почнавме да излегуваме-истакнува Бајага во интервјуто за Новости.

Како што признава на интервјуто, сите песни и ги посветил на Еми на која воопшто не и бил лесен товар неговата слава.

– Врската како врска никогаш немаше искушенија, но на Еми не и беше лесно. Кога си јавна личност, секакви работи се појавуваат во медиумите за тебе. Ема навистина добро ги поднесе , посебни првите години од кога почнавме да се забавуваме , кои беа најлуди години. Ние не можевме да одиме на летување негде каде што одат сите. Каде и да одевме сите зјапаа во нас. Тоа веројатно им беше интересно. Јас не сум од тие типови кои главна фора им беше да зборуваат дека немаат девојка, јас тоа не сакав. Тоа е најглупо да го кажуваш, за да трчаат девојки по тебе. Луѓето треба да те сакаат поради музиката. Да не правев добри песни, немаше ниту да ме сакаат-искрено раскажува Бајага.

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This