September 22, 2020, 3:18 pm

Сите фанови на НБА jа чекаа оваа вест

Поврзано

Кopoнa вo Рaбoтнички на 10 дeнa пpeд нoвaтa ceзoнa

На десетина дена пред почеток на новата сезона во македонското кошаркарско првенство, потврдено е дека има позитивен кошаркар на...

(Видео) Ѓоковиќ испиша историја во Рим и стана играч со најголем број на освоени титули од серијата 1000

Новак Ѓоковиќ го совлада Диего Шварцман во финалето на Мастерс турнирот во Рим (Италија) со 2:0 во сетови 7:5...

Бидејќи Македонија е на црвената листа на Норвека, ЕХФ го одложи мечот меѓу Вардар и Елверум

Ракометарите на Вардар в четврток нема да го одиграат мечот од второто коло од Лигата на шампионите (ЛШ) прoтив...
- Advertisement -

Репортерот на „Атлетик“, Шамс Харанија на својот официјален профил на Твитер објави точно колку ќе биде времетраењето на секоја фаза од рестартот на сезоната во НБА, со почеток на 30 јули:

30 јули до 14 август – доигрување на редовната сезона
15 и 16 август – турнири во плејофот за да се утврдат последните учесници во плеј-офот
30 август – семејства и гости ќе имаат право да пристигнат во Орландо
31 август до 13 септември – полуфинале на конференциите
од 15 до 28 септември – финале на конференциите
30 септември до 13 октомври – финале во НБА

Екипите ќе имаат можност да одржат тренинг-натпревари од 9 до 29 јули.

Странските кошаркари, кои заминаа во матичните земји ќе треба да пристигнат во своите екипи до 15 јуни.

НБА и Здружението на играчи сè уште се во разговори со другите осум екипи кои не добија право на учество.

Целта е вонсезонска програма, вклучувајќи тренинзи, кампови и многу повеќе.

Latest News

Концептот “Едно општество за сите“ го прогласија за умpeно

Јавноста со денови е скандализирана од изјавите на високи владини и партиски функционери на власта дека ќе се субвенционираат...

Вархеји: Периодот што следи е клучен за европската иднина на Македонија

Потпретседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска во Брисел оствари средба со Оливер Вархеји, еврокомесар за соседство и проширување, на која...

Утре ќе се одржи седница на Советот за бeзбедност на Република Македонија

Утре, 23 септември 2020 година, среда, со почеток во 12:00 часот во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно" ќе се одржи седница на Советот за...

И ова го има: Изгyби на избори, а бил единствен кандидат

Во Италија во малата општина Лезина со 6.000 жители на изборите имало само еден кандидат и тоа на партијата „Лига“, Примиано Ди Мауро, но...

(Видео) Лyдницa во Матично: Peдици граѓани, откaкo две недели службата нe работеше

По пожарот во соседните канцеларии на инспекторатот за животна средина, денеска Управата за водење на матични книги пак „гори“ ама од нервоза од собраните...

More Articles Like This