СИТЕ ШТО БИЛЕ ВО БРАК ИЛИ ПЛАНИРАЛЕ, СЕ ЗАКОРАВЕНИ ИДИОТИ: Синоличка Трпкова се придружува во црната пропаганда против нормалното!

  • July 8, 2017

Не престанува гнасната пропаганда со која се девалвираат позициите на традиционалното општество, во кое семејството и бракот се заедница од маж и жена и нивните деца. За волја на вистината, пропагандата против оваа традиционална и исправна идеја е се пожестока од ден во ден

 

Денес, актуелни се барањата на Боки 13 да посвои три деца, за кои како што вели ќе испрати барање до неговата пријателка Мила Царовска, додека пак пратеничкат на СДС Ивана Туфегџиќ ќе бара промена на Уставот со цел вметнување на одредба со која ќе се дозволи истополов брак.

Од другастрана пак, соросовите колумнисти ја пропагираат и темата за легализација на педофилија, додека новинарите и гласноговорниците на УСАИД, Сорос и СДС ги бранат под нападот на македонската јавност.

Денес, и актерката Синоличка Трпкова се дрзна да напише дека сите оние кои се во брак, или имаат потреба да стапат во брак се заостанати, и закоравени идиоти, додека оние кои живеат неорганизирано, во декаденција и како животни се прогресивната сила.

На ова нејзино скандалозно писание, одговори и новинарот Љупчо Златев.

Претходно «
Следно »