СИТЕ ШТО БИЛЕ ВО БРАК ИЛИ ПЛАНИРАЛЕ, СЕ ЗАКОРАВЕНИ ИДИОТИ: Синоличка Трпкова се придружува во црната пропаганда против нормалното!

Поврзано

KATАСТРОФА: Цел Балкан со 45 зapазени, Македонија сама со 89 нови случаи на ковид-19….

Денеска на Балканот има пријавено 45 лица зaразени со коронавирус, а само во Македонија се регистиррани нови 89 пациенти...

ИМАЛ СРЕДБА СО ЛУКАРЕВСКА: И советникот на Спасовски, Фатмир Битиќи во сaмоизолација

Coветникот на премиерот, Фатмир Битиќи, од денес е во сaмоизолација, откако минатата недела имал средба со директорката на УЈП,...

ЌЕ ОДАТ ЛИ НА ИЗБОРИ БЕЗ ИЕ2?: Цела пратеничка листа на СДСМ од изборната единица 2 во изолација

По обелоденувањето на веста дека потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири е позитивен на Ковид 19, сите кандидати за пратеници...

Не престанува гнасната пропаганда со која се девалвираат позициите на традиционалното општество, во кое семејството и бракот се заедница од маж и жена и нивните деца. За волја на вистината, пропагандата против оваа традиционална и исправна идеја е се пожестока од ден во ден

 

Денес, актуелни се барањата на Боки 13 да посвои три деца, за кои како што вели ќе испрати барање до неговата пријателка Мила Царовска, додека пак пратеничкат на СДС Ивана Туфегџиќ ќе бара промена на Уставот со цел вметнување на одредба со која ќе се дозволи истополов брак.

Од другастрана пак, соросовите колумнисти ја пропагираат и темата за легализација на педофилија, додека новинарите и гласноговорниците на УСАИД, Сорос и СДС ги бранат под нападот на македонската јавност.

Денес, и актерката Синоличка Трпкова се дрзна да напише дека сите оние кои се во брак, или имаат потреба да стапат во брак се заостанати, и закоравени идиоти, додека оние кои живеат неорганизирано, во декаденција и како животни се прогресивната сила.

На ова нејзино скандалозно писание, одговори и новинарот Љупчо Златев.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести