December 9, 2021, 8:32 am

СИТЕ OCТАВКИ НА ПРЕМИЕРОТ: Колку пати Зоран Заев си поднесол ocтавка и поради што?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако…

Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран Заев, а ги ветил.

Последната е дека ќе си поднесе оставка на премиерската функција доколку неговата партија СДСМ ги изгуби локалните избори во Скопје, односно ако не победи нивниот кандидат Петре Шилегов, зашто локалните избори и градоначалничките места во општините во Скопје веќе ги изгуби.

Дали овој пат Заев ќе го одржи зборот и даденото ветување е инспирацијата за графичкиот приказ на дел од „оставките на Зев“ што корисници на социјалните мрежи му го објавуваат на Фејсбук?

Latest News

Цената на струјата ќе се зголеми од 1 јануари – надлежните не очекуваат покачување повеќе од 10 проценти…

Цената на електричната енергија нема да се зголеми повеќе од 10 проценти, уверуваат надлежните министри. Според нив, понудата што...

More Articles Like This