СИТУАЦИЈАТА ВО ДУИ ТЕНЗИЧНА И РИЗИЧНА: Атила Реџепи назначен за генерален секретар на ДУИ, пред седиштето врие од полиција

  • December 21, 2018
  • Коментари

Поранешниот претседател на тетовскиот огранок на ДУИ, Атила Реџепи, е назначен за генерален секретар на ДУИ, место кое е празно откако почина Абдилаќим Адеми, пренесува „Лајмпрес“

Партиски извори велат дека назначувањето на Реџепи предизвика незадоволство кај дел од ДУИ, пренесува Газета Лајм. Тие го обвинуваат претседателот Али Ахмети дека го назначил Реџепи надвор од постапките предвидени со статутот на партијата и со тоа ја доведил партијата до точка на вриење.

Според нив, со назначувањето на Реџепи, Ахмети се обидува да ја стави партијата под целосна контрола.

Пред седиштето на партијата има силно полициско присуство!

Претходно «
Следно »