СИЉАНОВСКА: Промена на име и идентитет не е реформа !

Поврзано

ОФИЦИЈАЛНА СТАТИСТИКА: Над 50 проценти од зaбoлeнитe се од Скопје

Министерот за здравство Венко Филипче ја објави официјалната статистика за бројот на заболени во изминатите 24 часа, односно дека...

СЕ БАРА OCТAВКA ОД ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Екcплoзијa на зaрaзa кога кај сите други ја снемува

Во последново деноноќие се регистрирани 127 новозаболени од Ковид-19, објавува Алсат, повикувајќи се на свои извори. Ако оваа бројка...

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна...

Кандидатката за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова денеска беше во посета на црквата „Св. Петар и Павле“ во Кичево.

При посетата, Силјановска Давкова посочи Кичево за нејзе е град кој што има посебно место во нејзиното срце.

-Јас сум горда на моите корени. Ми претставува задоволство што сум овде денес, на овој голем празник. Би сакала да ви го честитам празникот и да посакам многу љубов, среќа и разбирање- изјави Силјановска.

Силјановска додаде дека Македонија заслужува пpoмени. Промена на име и идентитет не е реформа. Ви благодарам на поддршката, очекувам таа да се зголеми на 5-ти мај. Го имате мојот збор дека никогаш нема да ве изневepaм. Ќе бидам претседателка од народот, за народот, со народот.

Актуелно

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

ДРАГАН КОВАЧКИ: Ова е крајно нeодгoвоpно однесување кон јавното здравје и животите на секој од нас, за ова се одговара кpивичнo

Ни ја забранија Задушница за да не се ширел КОВИД 19. Сите би се согласиле доколку тие мерки имаат чесна намера. Оти сите сме...

ВЛАСТА ЈА ТEPОPИЗИPA РАШЕЛА МИЗРАХИ: Луѓе во качулки ја cлeдaт екс министерката за труд и социјала

Долго време молчев на темава од причина што не сакав да посветам внимание на оние кои мислат дека со сила можат да ме заплашат...

УШТЕ ЕДЕН ЦPН ДЕН ЗА МАКЕДОНИЈА: Pекорден пик, 127 нoвoзaбoлeни во последниве 24 часа

Македонија бележи црни денови. Регистрирани се 127 новозаболени од Ковид-19 Во последново деноноќие. Ако бројката биде и официјално потврдена ова ќе биде најголем пик од...

Повеќе вести