October 28, 2020, 4:26 pm

СИ ОДАТ ВО ПАКЕТ: Заедно со Заев оставка ќе дава и Анѓушев

Поврзано

Бугарскиот амбасадор во Македонија: Beто ќе има, Бугарија нe мoжe да ги мeнyва пoзициитe

– Бугарија не може да ги промени своите позиции затоа што има декларација на Парламентот и одлука на...

3aeв доби cepиозна конкypeнција: Jaнчев ќе организира онлајн пpoтecти пpoтив Мицкocки

Откако доцна синоќа соопшти дека во понеделник излегува на протест во Скопје, со цел оставка на лидерот на ВМРО...

Филипчe: И доколку Ковид не бил диpeктна пpичинa за cмpт, лицето влегува во статистиката на починати од корона вирус

Министерот Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Телма објасни дека една од причините зошто Македонија има висока стапка...
- Advertisement -

Запрашан за оставката на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, премиерот Зоран Заев одговори дека Анѓушев, како и тој самиот ќе ја напуштат владата со доаѓањето на техничката влада.

„Анѓушев ја најави својата оставка, секако со техничката влада кога и Заев исто така ќе замине, ќе замине и тој“, рече Заев.

Latest News

Бугарскиот амбасадор во Македонија: Beто ќе има, Бугарија нe мoжe да ги мeнyва пoзициитe

– Бугарија не може да ги промени своите позиции затоа што има декларација на Парламентот и одлука на...

3aeв доби cepиозна конкypeнција: Jaнчев ќе организира онлајн пpoтecти пpoтив Мицкocки

Откако доцна синоќа соопшти дека во понеделник излегува на протест во Скопје, со цел оставка на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес кавадаречкиот...

Филипчe: И доколку Ковид не бил диpeктна пpичинa за cмpт, лицето влегува во статистиката на починати од корона вирус

Министерот Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Телма објасни дека една од причините зошто Македонија има висока стапка на смртност од корона вирусот...

Дебарчанец од САД дoниpa 50 тaблeти зa yчeници од ООУ „Пенестија“ oд coциjaлни ceмeјcтвa

Основното општинско училиште „Пенестија“ во Дебар, доби 50 таблети, донација на Рамиз Маќелара, дебранец кој живее и работи во САД. – Таблетите се наменети за...

Нoceњeтo мacкa нa oтвopeнo ќe cтaнe зaдoлжитeлнo и co зaкoн

Носењето маска на отворено ќе стане задолжително и со закон, а групирањата се ограничуваат Повеќе од два и пол часа пратениците – членови на собраниската...

More Articles Like This