СКАНДАЛОЗНО ПРИЗНАНИЕ: Раководството на СДСМ ме плаќаше да правам емисии за оцрнување на власта на ВМРО-ДПМНЕ

  • May 26, 2017

Контроверзната режисерка Софија Теодор преку пост на својот ФБ профил излезе со скандалозно признание дека раководството на СДСМ ја плаќало да прави емисии за оцрнување на власта на ВМРО-ДПМНЕ.

sofija-31-640x480

Ве чекам на првата конференција на СДСМ пред новинари да се појавите и пред Заев и раководството на СДСМ да ме покажете мене со прст и во очи да ме гледате, а Заев да ви каже во очи заедно со раководството на СДСМ дека ме плаќаа за моите емисии 2014-та година, пишува меѓудругото Теодор во постот.

 

Претходно «
Следно »