СКАНДАЛОЗНО: СДСМ сака да ја спаси Јанева од дебата за Извештајот во Собранието

Поврзано

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија...

ВО ТЕКОТ НА ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ: Рапидно зголемен бројот на издадени решенија за изoлaцијa во однос на вчера

На 337 лица им се издадени решенија за изолација, а 62 лица потпишале изјави за самоизолација во текот на...

СЗО ГО ДEМAНТИРA „ЕКСПЕРТОТ“ ЗАЕВ: Нема докази дека виpycот ослабнал

Нема докази дека новиот коронавирус ја сменил формата на пренесување или дека тежината на болеста што ја предизвикува е...

СДСМ очајно се обидува и бара било каков начин да ја извади и спаси специјалната обвинителка Катица Јанева од дебатата за Извештајот за работата на СЈО која што веќе трет ден се води во Собранието на Република Македонија

katica-janeva-sobranie

Предмалку на Комисијата за политички систем, пратеничката од редовите на СДСМ Рената Дескоска го искористи правото и преку процедурална забелешка даде предлог специјалната обвинителка Катица Јанева повеќе да не присуствува на Комисијата, а притоа и од Претседателот на Комисијата побара расправата по Извештајот да продолжи и во сабота и недела, без нејзино присуство.

 Очигледно, по серијата незгодни прашања од страна на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кон Катица Јанева, но и од нејзиното скандалозно однесување кое што целата македонска јавност го гледа во изминативе три дена, СДСМ на секаков можен начин се обидува да најде изговори како да ја извади Катица Јанева од расправата на Комисијата за нејзиниот Извештај, со смешни образложенија дека Јанева во текот на овој викенд имала неодложни приватни обврски иако Јанева претходно преку допис го има известено Собранието на Република Македонија дека ќе биде достапна за дебата околу Извештајот од 19 до 30 септември.

Актуелно

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

Повеќе вести