СКАНДАЛ ВО ОПШТИНА КАРПОШ: Шефот на кабинетот на градоначалникот направил тешка сообраќајка со општински моторцикл!

Поврзано

ДИВЕЕЛЕ НИЗ ХОТЕЛОТ: Кривични за десет лица кои биле сместени во државен кapантин

СВР Охрид поднесе десет kpивични пријaви против лица од повеќе места од земјава оcoмничени за kpивични дела „непостапување според...

ГО ПРОНАШЛЕ ПОКРАЈ ПАТОТ КОН КУМАНОВО: Зacтрелан 15 годишен мигpaнт од Авганистан

Вчера во 18.25 часот во СВР Куманово било пријaвено дека на магистралниот пат Куманово – Табановце имало лице кое...

МАЈКА И ШЕСТГОДИШНО ДЕТЕ СЕ ПOВРEДEНИ: Во нив yдpилo возило управувано од 19-годишник

Шестгодишно дете и неговата 26-годишна мајка се повредени откако во нив удрило возило управувано од 19-годишник, соопшти СВР Тетово....

Шефот на кабинет на Градоначалникот на Карпош, Душко Бужаровски, предизвикал сообраќајна несреќа во која се здобил со тешка телесна повреда во пределот на рамото, објави порталот Инфоњуз кој дознава од извори блиски до градоначалникот

Имено, според порталот, горе именуваниот шеф на кабинет неовластено и без патен налог зел моторцикл кој бил во сопственост на општината, а за кое биле задолжени комуналните редари, предизвикал сообраќајна несреќа.

Моторциклот го земал самоволно и без одобрение, потоа на семафорите кај мостот “Влајко” на булеварот Партизанска, предизвикал сообраќајна несреќа во која се здобил со тешки телесни повреди. Лицата што му укажувале прва помош на повредениот општинар, велат дека Бужаровски не носел заштина кацига и труел на “сок од грозје”, бил видно зашеметен, но не од сообраќајката – пишува во текстот на Инфоњуз.

Бужаровски-лево, го пречека Црвенковски-десно со виски

Оние што добро го познаваат Бужаровски, велат дека многу често се дружи со алкохолот и дека работното време повеќе го троши по кафеани со чашка, наместо во својата канцеларија, а и во канцеларијата бил добро опремен. – додаваат од порталот.

МВР, пред се Сообраќајната полиција, го евидентирала случајот и извршила увид на лице место, напревен е алко тест, а и утврдено е присуство, притоа не  и покрената е постапка пред надлежните институции.

Актуелно

(Видео) „ЌЕ СИ ЛЕЖАТ“ ИМА ИНДИЦИИ ЗА КРИМИНАЛ: Чулев најави истраги за корупција на носители на јавни функции

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за...

ПАНИКА ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ: Заразена вработена во Агенцијата, била во контакт со повеќе лица

Вистинска паника владее во Агенцијата за вработување откако денеска е потврден првиот случај на позитивен вработен во оваа државна институција. Заразената вработена имала контакт...

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај нас ќе ги надмине првичните...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

Повеќе вести