СКАНДАЛ ВО ПАРТИЈАТА НА СЕЛА: Немал доволно делегати па испраќале луѓе од СДС да глумат делегати на Алијанса на Албанците!

Поврзано

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер...

(Видео) Македонија мора да биде земја на среќни граѓани

Македонија мора да биде земја на среќни граѓани! Предвидуваме: Зголемување на платите до 25% Раст на пензиите за 20% Можност за докуп...

На овие избори носител на промените е ВМРО-ДПМНЕ

Изборите се денот кога Вие со својот глас влијаете на иднината. По изборите секој активизам, пример: протести, искажано мислење...

Тежок скандал се случил вчера во партијата на Зијадин Села, Алијанса на Албанците откако како делегати на партијата при избор на претседател на огранокот во Тетово биле испратени членови на СДС, наместо на Алијансата на Албанците

Тежок скандал ја погодил ДР-ДПА и Зијадин Села, кој кренал многу прашина на вчерашното централно собрание – пренесува проталот на албански јазик „Инфо Шќип“. Имено, еден од делегатите од огранокот во Тетово при своето обраќање пријавил и скандал кој се случил на последното собрание на партискиот огранок во Тетово, каде што бил реизбран и претседателот на општинската испостава на партијата.

На овој собир бил присутен и таткото на министеорт од СДС Едмонд Адеми. Според „Инфо Шќип“ тој бил испратен како делегат од потпретседателот на партијата Агрон Ферати, кој според извори на партијата немал доволно делегати од неговиот огранок и за да го пополни испраќал луѓе од други партии, односно луѓе од подогранокот на СДС „Тетекс 1“ меѓу кои и таткото на Едмонд Адеми, инаку функциониер во СДС.

Со ова, всушност се става под знак прашалник и легалното постоење на партијата на Села, која нема можност и капацитет да собере доволно делегати, кои претпоставуваат услов за регистрирање на партија.

Актуелно

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Мицкоски: Идејата едно општество за сита заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата

-Идејата да се презентира едно општество за сите заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата затоа што сфативме дека сите овие политички...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Делчево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан МИцкоски оствари средва со жителите на Делчево. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/872118453196327

Повеќе вести