СКАНДАЛ ВО ТЕАРЦЕ: Оливер Спасовски го преселил МВР во Теарце да му помага на Шилегов!

  • December 22, 2016
  • Коментари

Со службено возило на Министерството за Внатрешни Работи, министерот Оливер Спасовски во кампања во Теарце.tearce_mvr

Фотографиите до кои стигна „Вечер“ го покажуваат службениот Ленд Ровер на Спасовски со кои на државна сметка, генералниот секретар на СДСМ си тера кампања за прегласувањето во Теарце.tearce_mvr2
Во селото е и заменик министерот за земјоделие Љупчо Николовски кој држи говор во дворот на една џамија пред најрадикалните албанци од Теарце.

Засилување пристигнало и од портпаролот Петре Шилегов, кој заедно со Спасовски и Самка Ибраимовски отишол на намаз во џамијата во Теарце, каде што, според коментарите на македонците од селото – сигурно му се молат на Алах.
Граѓаните кои ја доставија фотографијата од службеното возило на Спасовски, велат дека Македонците од Теарце се обединети и успеваат да ги блокираат сите обиди на СДСМ да го потплаќа населението.

– Ова создава паника кај СДСМ, па сега не бираат средства и начин, затоа со државни пари прават се да направат фалсификат во теарце – велат тие.

Претходно «
Следно »