CKAНДАЛ: Македонец бил регистриран како Грк во Колумбија

Поврзано

(Видео) ОВА Е ЕПИЛОГОТ ОД ВЧЕРАШНИТЕ ПРОТЕСТИ ВО САД: Тројца убиени, илјадници уапсени, запалена претседателската црква во Вашингтон

Историската црква „Сент Џон“, позната и како претседателска црква затоа што се наоѓа недалеку од Белата куќа, беше опожарена...

БРАТ МИ НЕМАШЕ ДА ГО САКА ОВА: Братот на убиениот афроамериканец повика на мир

Помладиот брат на убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд повика на смирување на насилните демонстрации кои не стивнуваат ширум САД. Теренс Флојд...

(Видео) ЛУДИЛО ВО САД: Камион влета во толпата со народ

Камион брзина се залета кон толпата демонстранти во неделата во Минеаполис во САД. Шокантните снимки кои кружат на социјалните мрежи...

Амбасадата на Македонија во Бразилија се обидува да стапи во контакт со Никола Божиновски, со цел да се расчистат сите недоумици околу неговиот престој во Колумбија, откако тој напиша на Фејсбук дека во хотелот каде што престојувал не можеле да ја најдат Македонија како држава во системот на имиграција и дека бил регистриран како Грк.

-Дечки моментално сум во Колумбија и само да ве информирам дека овде, Македонија веќе не постои како држава. Во хотелот кога пробаа да ме регистрираат на официјалниот сајт на миграционо не можеа да ја најдат Македонија под ниту едно име од сите што ги имаме. Од миграционо ги исконтатирале во Министерството за надворешни овде и им рекле дека од сега Грција е задолжена за македонски пасоши и мора да ме регистрираат како Грк и дека Македонија не постои повеќе во системот. За ова ме известија откако ме регистрирале. Не беше возможно да се смени ниту имав време да исконтактирам со нашата амбасада. Никогаш во животот не сум се чувствувал вака пocpaмен и пoнижен, пишува на Фејсбук македонскиот граѓанин Никола Божиновски.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести