“СКИЈАЧ“ ОД БИХ Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ:Дигни глава Суаде

  • January 2, 2019
  • Коментари

Бројни портали во регионот, објавија видео-снимка на “несмасен” Суада како одеше по скијачка патека на Бјелашница.

Клипот веднаш стана вирален хит по објавувањето, а порталот “Кликови” ја носи приказната за двајцата кои стојат зад него.

Тие се Дино Рамчиловиќ и Суад Табаковиќ, кои велат дека видеото е создадено исклучиво за добра шега за публиката на Instagram.

“Дино и јас сме долгогодишни пријатели и веќе долго време се занимаваме со џогирање, риболов, лов, полумаратонци, Имаме љубов понекогаш да се упатиме кон планините, за да се скијаме или санкаме. Пред неколку дена дојдовме до идеја да снимими клип во што ќе одглумиме почетници во скијањето, а Дино да биде учител. Верувале или не, текстот и јазикот на телото во видеото се апсолутно спонтани, клипот е снимен од прв пат, минимум 10 пати го прегледавме за добро да се изнасмееме а потоа го објавивме на Инстаграм “, рече Суад.

Како на крајот на Саид Табаковиќ, кој е повеќекратен шампион на БиХ во карате, тој се уште не најде можност да се справи со медот од каде што се дели, вели тој, на само неколку метри.

Претходно «
Следно »