November 27, 2021, 8:56 am

Скопјанец вoзeл aвтoмoбил пoлн co opyжje и кypшyми – oвa ce дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Е.Х.(48) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 22.07.2021 околу 17.15 часот на ул.„16. Македонска бригада“ во Скопје, полициски службеници извршиле преглед на патничко возило „ауди“, управувано од Е.Х., при што пронашле и одзеле 100 куршуми калибар 9 мм, наменети за полуавтоматски пиштол, како и од автоматско огнено оружје.

Latest News

Модерна ќе развие дополнителна доза од вакцината за новооткриениот „омикрон“ сој на коронавирусот

Компанијата Модерна соопшти дека има намера да развие засилувачка доза на антиковид вакцината, специјално насочена кон новиот вид на...

More Articles Like This