СКОПЈАНЕЦ СЕ ЗАБИЛ СО АВТОМОБИЛОТ ВО ОГРАДА: Сопатничката тешко повредена, пренесена на Ургентен

Поврзано

OПЕPИРAЛ ВО ГЕВГЕЛИЈА, БОГДАНЦИ И ВАЛАНДОВО: Едно лицe заработи пpитвop заради извршени кpaжби​

Јавен обвинител од Основното јавно бвинителство Гевгелија поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека го...

ПРИ СПРОВЕДЕНА ИCТРAЖНA ПОСТАПКА: Oбвинeт дилep на мapихyaнa и aмфeтaмин

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено...

ЗАРАБОТИЈА КPИBИЧНИ: Предложени парични кaзни за 17 лицa во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против 17 лица,...

На улица „Даме Груев“ во Скопје, синоќа Љ.К.(34) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Фиат Пунто“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола и удрил во ограда.

-Сопатничката М.П.(31) од Скопје е пренесена во Комплекс клиники “Мајка Тереза” каде и се констатирани тешки телесни повреди и е задржана на понатамошно лекување, информираат од полицијата.

Извршен е увид на местото на настанот.

Актуелно

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

ДРАГАН КОВАЧКИ: Ова е крајно нeодгoвоpно однесување кон јавното здравје и животите на секој од нас, за ова се одговара кpивичнo

Ни ја забранија Задушница за да не се ширел КОВИД 19. Сите би се согласиле доколку тие мерки имаат чесна намера. Оти сите сме...

ВЛАСТА ЈА ТEPОPИЗИPA РАШЕЛА МИЗРАХИ: Луѓе во качулки ја cлeдaт екс министерката за труд и социјала

Долго време молчев на темава од причина што не сакав да посветам внимание на оние кои мислат дека со сила можат да ме заплашат...

УШТЕ ЕДЕН ЦPН ДЕН ЗА МАКЕДОНИЈА: Pекорден пик, 127 нoвoзaбoлeни во последниве 24 часа

Македонија бележи црни денови. Регистрирани се 127 новозаболени од Ковид-19 Во последново деноноќие. Ако бројката биде и официјално потврдена ова ќе биде најголем пик од...

Повеќе вести