СКОПЈАНЕЦ ЌЕ СЕ УДАВЕЛ ВО ОХРИДСКО: Се бори за живот на КАРИЛ

  • June 26, 2017

Скопјанец во животна опасност бил изваден од водите на Охридското Езеро.

Како што соопшти МВР, на плажа во охридското село Пештани вчера околу 14 часот од водите на Охридското Езеро со знаци на живот бил изваден К.К. (37) од Скопје. Со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во ЈЗУ-Охрид од каде било добиено известување дека се наоѓа во животна опасност.

Поради сериозноста на здравствената состојба вчера К.К. бил пренесен од Охридската Општа Болница во „Карил“ при Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

Претходно «
Следно »