СКОПЈАНКА HAПAДHATA ПРЕД КАФЕАНА: Ја нaпaднaле, па сопругот повикал полиција – на крај им удpилe во возилото

  • March 2, 2019

Ноќеска околу 01 часот, С.Г. (39) од Скопје пријавил дека во наслеба Илинден пред угостителски објект била физички нaпaднaтa неговата сопруга М.Г. (40) од Скопје од страна на С.Д. (49) од Скопје.

Потоа С.Г и М.Г се качиле во своето возило и се упатиле кон автопатот, а по нив тргнале нaпaѓaчoт и неколку други лица, при што удpилe во задниот дел од возилото на С.Г.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »