October 25, 2021, 9:01 am

Скопје испраќа помош: Три пpoтивпожарни екипи се упатија кон Кочани

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил пишува дека во моментов три екипи од Противпожарната бригада на Град Скопје се упатуваат на терен да им помогнат на граѓаните на Кочани.

Тој вели дека 15 пожарникари и 3 возила се ставаат на располагање на тамошните служби.

„Екипата на пожарникари е надополнета со 6 возила (цистерни) за дотур на вода, од скопските комунални претпријатија. Во текот на денешниот ден, скопските пожарникари гасеа 9 пожари во Скопје и скопско, а 2 екипи беа на испомош во Старо Нагоричане.Апелирам до граѓаните внимателно да се однесуваат во овие топли денови. Мало невнимание може да предизвика сериозни последици“, додава Шилегов.

Latest News

(Видео) Кoлумбискиот нapкo-бoc нe кopиcтeл тeлeфон и copaботувaл со kpиминaлци oд Бaлкaнот

Колумбискиот главен нарко бос Даиро Антонио Усуга, познат по прекарот Отониел, кој беше уапсен вчера, е поврзан со балкански...

More Articles Like This