СКОПЈЕ НИКОГАШ ПОУБАВО: УЕФА го објави спотот за Суперкупот кој ќе се одржи на 8-ми Август!

  • July 1, 2017
  • Коментари

УЕФА го објави видеото за овогодинешниот град домаќин на Супер купот кој ќе се игра на 8 август на арената Филип Втори во Скопје.

Финалето е закажано помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, а УЕФА оваа година токму на Скопје му ја одреди можноста да се игра еден ваков грандиозен спектакл.

Претходно «
Следно »