СЛАВЕЛЕ И ВО „МЕРИОТ“: Осумтемина се частеле со јастози и шампањ – Канческа-Милевска влегува во владиниот кабинет на Заев!?

Поврзано

ЈСП СО ИЗВЕСТУВАЊЕ: Од утре нема да важи бесплатниот јавен превоз за возрасни лица

ЈСП Скопје информира дека од утре, вторник (2.06.2020 год) нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни...

МВР: 585 прекршувања на мерките за заштита од пандемијата за едно деноноќие

Министерството за внатрешни работи во континутитет презема мерки за контрола на почитување на одлуките на владата поврзани со справување...

МАКЕДОНИЈА ВРАТЕНА НА ЦРНАТА ЛИСТА: Црна Гора повторно зaбрани влез на македонски државјани во земјата

Црногорскиот Институт за јавно здравје го ажурираше списокот на земји со активна стапка на случаи на ковид-19 на помалку...

Освен прослава во Собранието во организација на 81 пратеник кои гласаа за промена на името, во текот на ноќта прослава имало и во „Мериот“, дознава „Инфомакс“ од добро упатени извори

 

Од она што го дознаваме, осумтемина „одметнати“ од ВМРО-ДПМНЕ со силна полициска придружба од Собранието со четири автомобили биле префрлени во хотелот, каде во ВИП делот, наводно, биле пречекани од екс-министерот за здравство, еден актуелен градоначалник и брат на висок владин функционер.

Прва од прославата си заминала Нола Исмајловска – Старова, која се задржала околу 40-тина минути, бидејќи дои новороденче.

Честитки паднале на сметка на Елизабета Канческа – Милевска, за која се шпекулира дека договорила владина функција. Според информациите на „Инфомакс“, Канческа – Милевска најверојатно ќе добие министерско, односно, вицепремиерско место во владата на СДСМ.

Сашо Василевски, добил ветување за директорско место во Охридската болница, а наводно веќе му била издадена и лиценца за производство на медицинска мapиxуaнa.

Во случајот со Авировиќ била ветена слобода за нејзиниот син, но и загарантиран бизнис со државни тендери. Слично побарале и им било ветено и на останатите пратеници од групата „одметнати“.

На прославата се послужиле со јастози и пенливо вино.

 

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести