СЛАВЕН РУСКИ НАУЧНИК ГО ОТКРИЛ НАЈМОЌНИОТ ПРИРОДЕН ЛЕК: 4 лажици дневно и болестите, особено paкoт, исчезнуваат!

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Tоа е храна за лекување на комплетниот организам, а paкoт во таквиот организам само се повлекува…
Рецептот на рускиот научник, професор Христ Мермерски, многумина го претставуват како револуционерен лек, со кој наводно илјадници луѓе се излекувани од paк.
„Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а paкoт во таквиот организам само се повлекува“ рекол во своите предавања професор Мермерски.
Наводно, тајната е во тоа што оваа смеса ги чисти крвните садови, го лекува срцето, обновува имунитетот, ги чисти црниот дроб и бубрезите. Исто така ја подобрува работата на мозокот и памтењето, чува од инфapкт и доведува до излечување на оние кои доживеале инфapкт или мoзoчeн удap. Многумина говорат и дека станува збор за најдоброто средство против сите видови paк!

Состојки:
15 свежи здрави лимони
12 главички свеж лук
1 кг домашен мед
400 г изртено жиро (млада зелена пченица)
400 г свежи ореви
Подготовка на изртена пченица: 400 г пченица ставете во провриен стаклен сад. Налијте со вода да отстои, најдобро преку ноќ. После 10 – 12 часови, изцедете ја водата преку чиста газа и убаво измијте ги зрната, па повторно исцедете преку газа.
Во сад ствете ја исцедената пченица, нека отстои 24. часа. После тоа, ќе добиете пченица со никулци, со должина од 1 – 2 милиметри.

Подготовка на лекот: заедно сомелете ги изртената пченица, ореви и исчистениот лук. Пет лимони (убаво измиени) сомелете со кора, па се’ заедно измешајте. Од останатите 10. земете го само сокот и измешајте со останатата смеса, додека смесата не стане хомогена.
Додајте мед и подолго мешајте со дрвена лажица. Смесата префрлете ја во стаклен сад, нека стои 3 дена па почнете со конзумирање.
Примена: оваа храна се зема 30 минути пред појадок, пред ручек, пред вечера и пред спиење. Ако ја користите за лекување на рак, земајте 1 – 2 лажици на секои два часа.
Професор Мермерски вели дека рецептот гарантира здравје и долг живот, како и излекување од рак, зачувување на свежината на телото, младост и енергија.
„Овој лек ги содржи сите неопходни витамини, минерални соли, биоактивни супстанци, протеини, јаглени хидрати и растителни масти. Поради тоа и ја подобрува работата на сите внатрешни органи и жлезди, кои телото го одржуваат здраво, а доведува и до потполно излекување на paкoт“ истакнал докторот.

Актуелно

ВЛАСТА ЈА ТEPОPИЗИPA РАШЕЛА МИЗРАХИ: Луѓе во качулки ја cлeдaт екс министерката за труд и социјала

Долго време молчев на темава од причина што не сакав да посветам внимание на оние кои мислат дека со...

ЗИБЕРИ СЕ ДИСТАНЦИРАШЕ ОД ЗАЕВ: Комисијата не излезе со став дека треба или не треба да има избори

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека...

Поради полицискиот час петок е неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика информира дека 5 јуни(петок) е неработен ден за сите граѓани во Република Македонија. Владата на Република Македонија на седницата...

ИСКОРИСТЕТЕ ГО ДЕНОТ: Вечерва почнува тридневниот полициски час

По зголемениот број новодијагностицирани случаи со Ковид-19 во земјава и за ефикасно спречување на ширењето на коронавирусот, Владата донесе одлука да се воведе целосна...

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови бил присутен во еден угостителски...

Повеќе вести