СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, гостин во студиото на ТВ Нова!

  • July 7, 2017
  • Коментари

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски  гостин во вечерашното отворено студио на Телевизија Нова со почеток од 20:30 часот.

 

Еден месец во опозиција, СЈО на врат, куп пријави само за функционери на ВМРО-ДПМНЕ. Се води хајка против партијата или се решава криминал? Како ВМРО-ДПМНЕ сега ќе ги брани интересите на граѓаните и државата? Кој и’ крои капа на Македонија? Има ли план ВМРО-ДПМНЕ како да се врати на власт…

На овие прашања вечерва во отвореното студио на ТВ Нова одговори ќе даде лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Претходно «
Следно »