Следете во живо: Обраќање на претседателот Иванов (Видео)

  • June 13, 2018
  • Коментари

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов во 17 часот ќе се обрати пред македонските граѓани во врска со договорот за името меѓу Македонија и Грција.

Тој денеска имаше двеминутна средба со премиерот Зоран Заев и шефот на македонската дипломатија Никола Димитров кои го информираа за постигнатиот договор за името.

 

ВО ЖИВО: Обраќање на претседателот Иванов за постигнатиот договор за името

ВО ЖИВО: Обраќање на претседателот Иванов за постигнатиот договор за името

Posted by Makfax on Wednesday, 13 June 2018

Претходно «
Следно »