СЛЕДНИОТ ПОПИС ЌЕ БРОИ И БУГАРИ ВО МАКЕДОНИЈА: Заев го уверува дека на следниот попис ќе има и графа „Бугари“ затоа што кај него во партија имало многу!

Поврзано

ЃОРЃИЕВСКИ: На Заев не му одговара да има реформи во судството бидејќи нема да може да врши рекет и да договара тендери во четири...

Орце Ѓорѓиевски, член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа...

ГРАЃАНИТЕ ЗНААТ: СДСМ е главниот виновник за овие поразителни бројки во Македонија

Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа зборуваше за тоа...

ПОЛИТИКИТЕ НА ВЛАСТА НЕ ДАВААТ РЕЗУЛТАТИ: Мора комплетно да се смени стратегијата за справување со коронавирусот

Комплетно треба да се смени стратегијата бидејќи видовме дека политиките што се спроведуваат не даваат резултат, рече доктор Игор...

На прашањето на новинар во интервју дали ако живее во Македонија и каже дека е Бугарин ќе има проблем и има ли проблем да биде вработен во државната администрација, македонскиот премиер Зоран Заев увери дека немало да има апсолутно никаков проблем. – пренесува порталот „Експрес“

Според Заев, Бугари има на сите нивоа во неговата партија Социјалдемократски сојуз на Македонија и на сите нивоа во државната администрација на Македонија.

Македонскиот премиер во интервјуто за бугарската телевизија бТВ увери дека многу работи се промениле откако тој стана премиер на Македонија. Најважната промена, според неговите зборови, е слободата и почитувањето на човековите права.

Тој увери дека во следниот попис на населението во Македонија ќе има графа „Бугари“.

Заев најави дека до крајот на годинава ќе биде ратификуван Договорот за добрососедство меѓу Македонија и Бугарија потпишан на 1 август.

Актуелно

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

Повеќе вести