СЛЕДУВА ПЕРИОД НА ИСПОРАЧУВАЊЕ НА ФАКТУРАТА: Во наредниот период преку СЈО ќе се создава тло за промена на името, преку ослабнување на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзано

(Видео) Не ја менувајте земјата, сменете ја влacтa

Кандидатот за пратеник во изборната единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска на својата фејсбук страница сподели видео обраќање во...

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека ќе инвестира во спортистите

Се обврзуваме на развој на ловот и риболовот. Ова е гранка која опфаќа голем број граѓани кои се занимаваат...

СЈО е дел од агендата за класична елиминација на ВМРО-ДПМНЕ. Следува период на испорака на фактурата на СДСМ, а крајна цел е создавање тло за промена на името вели во интервју за Алфа Телевизија, универзитескиот професор Тања Каракамишева-Јовановска.


-За жал во работењето на Специјалното Јавно Обвинителство нема многу право, а доминира политички аспект. Играат со политички карти- чекаа да изминат 18 месеци за да на крај наводно политички ги испукаат сите обвиненија кои беа поднесени и строго таргетирани кон раководните функционери на ВМРО-ДПМНЕ, што кажува дека не се работи за професионален, стручен, непристрасен и независен правен орган, туку дека се работи за политички инструмент на СДС и Зоран Заев и на меѓународната заедница, рече Каракамишева- Јовановска и додаде:

„Целта на СЈО е елиминација на раководната структура на ВМРО-ДПМНЕ, но и уништување на единствената политичка партија која се грижи да ги заштити македонските национални и државни интереси“.

Погледнете го целото интервју на Каракамишева Јовановска за Алфа ТВ.

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести