Сликање со омилените Дизни ликови во сабота во Зоолошка

Поврзано

- Advertisement -

Пајо и Пата, омилените ликови од Дизни, в сабота ќе бидат во скопската Зоолошка градина. Цел ден најмладите посетители ќе имаат можност за анимации, игри, забава и сликање со омилените Дизни ликови.

Исто така, в сабота во соработка со ЕМСА, во скопската Зоолошка градина, малиот едукативен центар ќе биде претворен во Мече болница.

– Ги учиме најмалите на здрави навики, како и на надминување на стравот од одење на доктор – велат од Зоолошка.

Инаку, претходно Зоолошка заедно со учениците од средното училиште “Георги Димитров” ја започнаа изградбата на шумската патека во Скопје Зоо.

– Ова катче ќе понуди интересни содржини за едукација на најмладите во поглед на сите инсекти, животни и растенија кои може да се сретнат во македонските шуми – информираат од Зоолошка.

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This