August 13, 2020, 9:03 am

Сликање со омилените Дизни ликови во сабота во Зоолошка

Поврзано

Звучи совршено: „Македонско девојче“ ги сплоти вокалите на Каролина Гочева и Амира Медуњанин (ВИДЕО)

Амира Медуњанин одржа прекрасен концерт во античкиот локалитет Хераклеа во Битола. Вечерта стана совршена кога на сцената се појави македонското...

Корисниците на Инстаграм зaпpeпaстени: Камерата се активира сама и кога не сниматe

Една од најзборуваните карактеристики на оперативниот систем iOS 14 е увид во активностите на апликациите и податоците што ги...

(Фото)Hayчницитe најдoa нoв вид нa зaстpaшувaчки зeмјoтреси

За прв пат во историјата, научниците го потврдија постоењето на мистериозниот и моќен феномен познат како „бумеранг“ земјотрес, отварајќи...
- Advertisement -

Пајо и Пата, омилените ликови од Дизни, в сабота ќе бидат во скопската Зоолошка градина. Цел ден најмладите посетители ќе имаат можност за анимации, игри, забава и сликање со омилените Дизни ликови.

Исто така, в сабота во соработка со ЕМСА, во скопската Зоолошка градина, малиот едукативен центар ќе биде претворен во Мече болница.

– Ги учиме најмалите на здрави навики, како и на надминување на стравот од одење на доктор – велат од Зоолошка.

Инаку, претходно Зоолошка заедно со учениците од средното училиште “Георги Димитров” ја започнаа изградбата на шумската патека во Скопје Зоо.

– Ова катче ќе понуди интересни содржини за едукација на најмладите во поглед на сите инсекти, животни и растенија кои може да се сретнат во македонските шуми – информираат од Зоолошка.

Latest News

Џафepи ја откажа седницата за избор на претседател на Собранието, денес доби внук

Претседавачот на конститутивната седница Талат Џафери денеска го откажа продолжението на седницата, на која требаше да се избере претседател...

Пeтминa пaтници од лeтoт Скопје-Тypкy во втopникoт пoзитивни на Koвид-19

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила,...

Нејмар пpoглaceн за нaјдoбap играч на нaтпpeвapoт Аталанта – ПСЖ

Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар беше прогласен за најдобар играч на синоќешниот натпревар во четвртфиналето во Лигата на шампионите против Аталанта. Бразилецот ја одигра целата средба...

Гутереш: Koнфликтитe во cвeтoт мopa итнo да пpeкинaт

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш предупреди дека конфликтите во светот мора итно да запрат, затоа што пандемијата не само што е закана за...

Популацијата на слонови во Кенија конечно со позитивен раст

Популацијата на слонови во Кенија се има дуплирано од 1989 до денес, изјави Министерот за Туризам Наџиб Балала. На светскиот ден за заштита на слонови,...

More Articles Like This