August 6, 2020, 11:56 am

„СЛОБОДАТА“ НА МЕДИУМИТЕ ВО САД: Си-Ен-Ен води кампања за забрана на емитување на конзервативните медиуми во Америка

Поврзано

75 години од паѓањето на првата атомска бомба

Камбаните се слушнаа во Хирошима, Јапонија, на одбележувањето на 75 годишнината од пуштањето на првата атомска бомба. Но меморијалниот настан...

Помпео најави турнеја низ Источна Европа

Американскиот државен секретар Мајк Помпео најави дека ќе посети неколку европски земји. Турнејата ќе започне на 11 август и...

(Видео) Cпaceнo девојче кое поминало 24 часа под pyшeвини по eкcплoзијaтa во Бејрут

Во големата експлозија која се случи во Бејрут загинаа над 130 лица, илјадници се повредени, а по голем број...
- Advertisement -

Според порталот Infowars, CNN води кампања за блокирање на YouTube каналот на познатиот американски новинар Алекс Џонс и неговиот портал InfoWars што значи дека каналот на овој конзервативен новинар е пред бришење од YouTube.

Минатата недела CNN на насловна страна објави дека каналот на InfoWars е на чекор да биде забранет на Youtube. Од порталот истакнуваат дека CNN намерно погрешно ги интерпретирал вестите поврзани со убиствата во училиштето во Парлкенд како дополнителен притисок за бришење на YouTube каналот на Алекс Џонс и порталот InfoWars.

Утрово порталот бил информиран од страна на YouTube дека добил последна опомена пред целосно терминирање на каналот во врска со видео репортажа поврзана со настаните во Паркленд.

Видеото не наведува дека настанот не се случил или дека жртвите се актери, како што CNN намерно погрешно го интерпретирал. Целта на видеото и прашањето кое видеото го поставува е дали некој од нај истакнатите студени кои водат национална кампања за контрола на оружје биле спремани од некого што јавно да говорат.

Левицата во Америка налик настаните кои се случуваат во Македонија ги користи сите средства за доаѓање на власт. Токму левицата во Америка сега го користи крвавиот настан во Паркленд за да добие политички поени и да ја оствари целта за забрана на носење и користење на оружје од страна на американските граѓани. Имено во вториот амандман од американскиот устав стои правото за носење оружје како заштита од некоја идна тиранска и тоталитарна власт, токму тоа кон кое левицата се стреми.

Latest News

Заев му се извини на уредникот на Инфомакс

По испадот во Собранието на Република Македонија во кој што упати низа навреди и неточни обвинувања кон Инфомакс, Зоран...

Жена зaпpeнa на аеродромот во Минхен – Пopaди тоа што го носела во куферот биле викнати цapиници, доктop и државен oбвинитeл

На аеродромот во Минхен била запрена Ерменка (74) која во куферот носела човечки коски, објавија германските сојузни власти. Службениците ги откриле остатоците во дрвена кутија...

Пендаровски за нaпaдите на Заев кон Инфомакс: Слободата на изразување е основно човеково право

По отворениот напад на Зоран Заев кон Инфомакс на прес-конференцијата по завршувањето на конститутивната седница на Собранието на Република Македонија, реакција пристигна и од...

(Фото) Cилниoт вeтeр oткоpнa дрвја на кејот на Вардар

Силниот ветер кој дуваше синоќа коренше дрвја на Кејот на реката Вардар. Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени...

Mендух Тачи бара да ја води финансиската полициja?

Албанскиот портал Газета Експрес, објави детали од средбата на Зоран Заев и лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Имено порталот објави дека Мендух Тачи на оваа...

More Articles Like This