January 27, 2021, 6:40 pm

„СЛОБОДАТА“ НА МЕДИУМИТЕ ВО САД: Си-Ен-Ен води кампања за забрана на емитување на конзервативните медиуми во Америка

Поврзано

Бајден потпиша „смpтнa kaзна“ за женски спорт

Џозеф Бајден, новоизбраниот американски претседател, потпиша извршна наредба со цел да се спречи дискриминацијата, но тоа предизвика големи реакции...

Бил Гejтс е зачуден од тeopиитe дека ја coздал пандемиjaта и користел вakцини за да имплантиpa чипoви

Коосновачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, во интервју за „Ројтерс“ изјави дека е зачуден од бројот на „луди“ и „зли“...

(Видео) Macoвни пpoтecти вo Израел пpoтив кopoнa-мepкитe: Лeтaa кaмeњa, yлицитe ce 6лokиpaни, полицијата кopиcтeлa вoдeни тoпoви зa дa ги pacтepa дeмoнcтpaнтитe

Гневот поради воведените мерки за да се спречи ширењето на коронавирусот во Израел се излеа на улиците. Во Ерусалим...
- Advertisement -

Според порталот Infowars, CNN води кампања за блокирање на YouTube каналот на познатиот американски новинар Алекс Џонс и неговиот портал InfoWars што значи дека каналот на овој конзервативен новинар е пред бришење од YouTube.

Минатата недела CNN на насловна страна објави дека каналот на InfoWars е на чекор да биде забранет на Youtube. Од порталот истакнуваат дека CNN намерно погрешно ги интерпретирал вестите поврзани со убиствата во училиштето во Парлкенд како дополнителен притисок за бришење на YouTube каналот на Алекс Џонс и порталот InfoWars.

Утрово порталот бил информиран од страна на YouTube дека добил последна опомена пред целосно терминирање на каналот во врска со видео репортажа поврзана со настаните во Паркленд.

Видеото не наведува дека настанот не се случил или дека жртвите се актери, како што CNN намерно погрешно го интерпретирал. Целта на видеото и прашањето кое видеото го поставува е дали некој од нај истакнатите студени кои водат национална кампања за контрола на оружје биле спремани од некого што јавно да говорат.

Левицата во Америка налик настаните кои се случуваат во Македонија ги користи сите средства за доаѓање на власт. Токму левицата во Америка сега го користи крвавиот настан во Паркленд за да добие политички поени и да ја оствари целта за забрана на носење и користење на оружје од страна на американските граѓани. Имено во вториот амандман од американскиот устав стои правото за носење оружје како заштита од некоја идна тиранска и тоталитарна власт, токму тоа кон кое левицата се стреми.

Latest News

Бајден потпиша „смpтнa kaзна“ за женски спорт

Џозеф Бајден, новоизбраниот американски претседател, потпиша извршна наредба со цел да се спречи дискриминацијата, но тоа предизвика големи реакции...

More Articles Like This