СЛОВЕНЕЦОТ СТАЖ СКУБЕ ОСТАНУВА ВО ЦРВЕНО-ЦРНИОТ ДРЕС: Скубе најви дека и во наредната сезона ќе биде член на Вардар

  • June 4, 2019
  • Коментари

Репрезентативецот на Словенија и член на Вардар Сташ Скубе во разговор за словенските медиуми откри дека сопственикот Сергеј Самсоненко не ги оставил играчите без мотивација и им ги исплатил долговите пред тргнат за Келн.

Во Вардар многумина оваа сезона не веруваа, а ЕХФ пред сезоната не ги сместуваше ниту во топ 10 фаворити за пласман во Келн. Пред крајот на сезоната дојде и објавата на Самсоненко дека повеќе не може да инвестира сам во клубот и побара помош.

Но и покрај тоа што беа отпишанува цела сезона и пред скоро секој натпреваро некој посилен противник ракометарите на Вардар стигнаа до европската титула, втора во последните три години.

Извор: sportski.mk

Претходно «
Следно »