СЛОВЕНЕЧКА СФИНГА: Потегот на Меланија Трамп во Конгресот за кој зборува цела Америка

Поврзано

Се очекуваат првите резултати од лекот за кopoнавирусот

Светската здравствена организација во рок од две недели ги очекува првите резултати од клиничките испитувања на лекови кои би...

Cитуaцијaтa е надвор од контрола – Над 55 илјади нoвoзaрaзeни во САД во едно деноноќие

САД постигнаа нов 24 часовен рекорд на заболени од Ковид-19 – во изминатото деноноќие беа регистрирани над 55.274 инфекции,...

Железнична нecрeќa во Пакистан, најмалку 19 зaгинaти

Најмалку 19 луѓе загинаа откако воз удри во автобус, што поминувал на необележан железнички премин во близина на градот...

Прват дама на САД Меланија Трамп во вторникот на себе го привлече вниманието на американските медиуми со бојата на облеката, но и со фактот што таа пристигна сама во Конгресот на говорот на нејзиниот сопруг Доналд Трамп

Меланија не се појавуваше во јавноста по објавувањето на аферата во весникот „Волстрит Џурнал“ за тоа дека Трамп наводно платил 130.000 долари на порно актерката, за да молчи за нивната врска додека тој бил во брак со Меланија.

Првата дама пристигна во Конгресот сама и облечена во бел комплет со панталони. Изборот на бојата се поклопи со дел од пратениците на Демократската партија, кои во облека со иста боја минатата година протестираа против обраќањето на Трамп во Конгресот.

По доаѓањето на Трамп во Белата куќа, многу познати жени се облекоа во знак на протест, а на доделувањата на американските музички награди „Греми“ пејачката Кеши поборник на движењето против злоставувачите во филмската инстрија им се придружија на сцената облечени во бело.

Со своето доаѓање во Конгресот Меланија отстапи од вообичаените пракси сопругите да ги следат американските претседателот, кои, поради пример, цели осум години нивните мажи ги следеа и Мишел Обама и Лора Буш, пишува Си-Ен-Ен.

Но, како и во случајот на многу досегашни потези, и оваа тајна на „словенечката сфинга“, како што ја нарече Си-Ен-Ен, американските медиуми не успеаа да ја дознаат.

Според американската администрација, Меланија се вратила во Белата куќа со претседателот по неговиот говор за состојбата на нацијата.

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести