January 18, 2021, 8:00 am

Словенија изгради бoлницa за KOBИД-19 за 10 дена, кај нас нeмa кислород

Поврзано

Хрватска не мирува земјата – нов земјотрес кај Петриња

Вечерва во 21.36 часот уште еден земјотрес ја потресе Петриња во Хрватска. Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар потресот бил со...

Од утре кинеската вакцина Синофарм во вакцинацијата во Србија

Од утре во Србија ќе почне вакцинацијата против ковид-19 со кинеската вакцина, откако вчера во Белград пристигнаа милион дози....

За палење на бугарско знаме веднаш се пронајдени тројца, за палење на Македонските знамиња – молк

Три лица биле идентификувани како учесници во палењето на знамето на Бугарија за време на карневалот во Вевчани. Против...
- Advertisement -

За само десет дена Словенија успеа да изгради болнички капацитети од 1.700 квадратни метри, како чекор во борбата против КОВИД-19 во земјата.

Во меѓувреме, Македонија се справува со недостиг на кислород во болниците, недостиг на заштитна опрема, недостиг на болнички кревети, недостиг на возила за итна помош.

Успеавме! За само дена, градежниците успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во љубљана кои ќе бидат наменети за пациетни заразени со ковид-19. – напиша Јанша на ФБ.

https://www.facebook.com/VladaRepublikeSlovenije/videos/886155055464775

Latest News

Хрватска не мирува земјата – нов земјотрес кај Петриња

Вечерва во 21.36 часот уште еден земјотрес ја потресе Петриња во Хрватска. Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар потресот бил со...

More Articles Like This