November 28, 2020, 11:38 am

Словенија изгради бoлницa за KOBИД-19 за 10 дена, кај нас нeмa кислород

Поврзано

Турција гo мeнyвa нaдвopeшнo-пoлитичкиoт куpc и ce вpти кoн Запад

Турција планира да ги затопли односите со традиционалните сојузници од Запад и Саудиска Арабија, како и со САД, со...

Уште еден црн ден: Зapaзени 1093 лица, пoчинaле 28

Во последните 24 часа се направени 3.084 тестирања, а регистрирани се 1.093 нови случаи на ковид-19. Денеска Институтот за...

Зоран Заев ги прифатил сите барања на Бугарија

Зоран Заев ги прифатил сите барања на Бугарија, дознава „Инфомакс“ до дипломатски извори, вклучени во процесот. Според информациите на Инфомакс,...
- Advertisement -

За само десет дена Словенија успеа да изгради болнички капацитети од 1.700 квадратни метри, како чекор во борбата против КОВИД-19 во земјата.

Во меѓувреме, Македонија се справува со недостиг на кислород во болниците, недостиг на заштитна опрема, недостиг на болнички кревети, недостиг на возила за итна помош.

Успеавме! За само дена, градежниците успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во љубљана кои ќе бидат наменети за пациетни заразени со ковид-19. – напиша Јанша на ФБ.

https://www.facebook.com/VladaRepublikeSlovenije/videos/886155055464775

Latest News

У6иeн шeфoт нa иpaнcкaтa нykлeapнa пpoгpaмa

Началникот на иранската нуклерана програма Мохсен Фахризаде е убиен во близина на Техеран, потврди Иранското министерство за одбрана. Според соопштението,...

Седумдесет и шест годишен cтpyмичaнeц co бacтyн вo paкa ги мoтивиpa млaдитe дa дapyвaaт kpв

Седумдесет и шестгодишниот Панче Николов, кој досега дарувал крв над 120 пати, со бастунот во рака се уште ја продолжува својата хумана мисија која...

Пpивeдeнo лицe oд Скопје зa cтopeнo paзбojништвo

Триесет и осумгодишен скопјанец е приведен вчера за издржување притвор во Затворот Скопје за сторено кривично дело „разбојништво“. МВР денеска соопшти дека скопјанецот А.З. е...

Во Јапонија peкopднo згoлeмyвaњe нa нoви cлyчaи нa кopoнa

Јапонското Министерство за здравство денес потврди дека 2.530 лица се разболеле во последните 24 часа, што е најголем дневен биланс на новозаболени лица од...

Фаучи: Baкциниpaјтe ce дypи и aкo cтe ce oпpaвилe oд Koвид-19

Водечкиот американски експерт за инфективни болести Ентони Фаучи ги советуваше Американците кои веќе имале коронавирус, или претпоставуваат дека го имале, да се вакцинираат веднаш...

More Articles Like This