November 28, 2021, 9:24 am

(Фото) Словенскиот премиер Јанша добил cмpтни зakaни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Според словенечката телевизија, премиерот добил смртни закани во пратка која била испратена на негова приватна адреса, што е потврдено и од кабинетот на премиерот.

Полицијата го истражува случајот.

Медиумите објавија дека Јанша и Тонин во петокот добиле писма на нивните адреси, кои содржеле смртни закани и во нив се наоѓала „муниција од поголем калибар“, а закани биле упатени и до членовите на семејството на Јанша.

Се наведува дека ова не е првпат на ваков начин да му се закануваат на словенечкиот премиер.

Latest News

Од денеска започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово

Од денес 28-ми ноември започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово Божик, на 7-ми...

More Articles Like This